1 |
Ryan Kemp |
24/8 |
Horsham Football & Netball Clubs Inc. vs Horsham RSL Diggers Football Club |
Wimmera Football Netball League |
26 |
53 |
|
2 |
Matthew Walsh |
24/8 |
Cairns City Lions vs Cairns Saints |
AFL Cairns |
19 |
125 |
|
3 |
Brodie Roesler |
24/8 |
Renmark 2013 vs Loxton 2013 |
Riverland Football League |
19 |
107 |
|
4 |
Sam Davis |
24/8 |
Koondrook Barham vs N.N.W United |
Central Murray Football Netball League |
19 |
98 |
|
5 |
Luke James |
24/8 |
Highett vs St Pauls |
Southern Football Netball League |
16 |
72 |
|
6 |
Samuel Barnes |
24/8 |
Birchip-Watchem vs Wedderburn |
North Central Football League |
15 |
59 |
|
7 |
Aaron Cloke |
24/8 |
Oakleigh vs Monash Blues |
Victorian Amateur Football Association (vafa) |
14 |
100 |
|
8 |
Jason Eagle |
24/8 |
Shepparton United vs Shepparton |
Goulburn Valley Football League |
14 |
86 |
|
9 |
Daniel Casey |
24/8 |
Camperdown vs South Warrnambool |
Hampden Football Netball League |
14 |
75 |
|
10 |
Johann Wagner |
24/8 |
Tasman A Grade vs Boston A Grade |
Port Lincoln Football League |
14 |
73 |
|
|
11 |
Timothy Rinaldi |
24/8 |
Dunolly vs Carisbrook |
Maryborough Castlemaine District Football League |
14 |
52 |
|
12 |
Shaun Rennie |
24/8 |
Lancaster vs Longwood |
Kyabram District Football League |
13 |
71 |
|
13 |
Todd Grima |
24/8 |
Strathmore vs Oak Park |
Essendon District Football League (EDFL) |
13 |
33 |
|
14 |
Nathan Wright |
24/8 |
Dunolly vs Carisbrook |
Maryborough Castlemaine District Football League |
12 |
86 |
|
15 |
Jason Jackomos |
24/8 |
Box Hill North vs Hawthorn |
Victorian Amateur Football Association (vafa) |
12 |
83 |
|
16 |
Louis Holmes |
24/8 |
Old Haileybury vs St Mary's Salesian |
Victorian Amateur Football Association (vafa) |
12 |
78 |
|
17 |
Glen Garlett |
25/8 |
Carey Park - Reserves vs Harvey Bulls - Reserves |
South West Football League |
12 |
54 |
|
18 |
Mitchell Whelan |
24/8 |
Dunolly vs Carisbrook |
Maryborough Castlemaine District Football League |
12 |
52 |
|
19 |
Lachlan Sharp |
24/8 |
Strathfieldsaye vs Kangaroo Flat |
Bendigo Football League |
12 |
43 |
|
20 |
Cody Driscoll |
24/8 |
Avoca vs Navarre |
Maryborough Castlemaine District Football League |
12 |
37 |
|
21 |
Daniel Sukkel |
24/8 |
Morphettville Park B Grade 2013 vs Happy Valley B Grade 2013 |
Southern Football League (SA) |
12 |
18 |
|
22 |
Damian Tubb |
24/8 |
Omeo-Benambra vs Swifts Creek |
Omeo District Football League |
11 |
67 |
|
23 |
Grant Raymond Evans |
24/8 |
Eastern Swans vs Mackay Magpies |
AFL Mackay |
11 |
64 |
|
24 |
Heath Barnett |
24/8 |
Lancaster vs Longwood |
Kyabram District Football League |
11 |
55 |
|
25 |
Pilo Dagiaro |
24/8 |
Stawell Football Netball Club Inc vs Warrack Eagles Football & Netball Club Inc. |
Wimmera Football Netball League |
11 |
38 |
|
26 |
Bradley Joseph |
24/8 |
Channel vs Richmond |
Old Scholars Football Association |
11 |
32 |
|
27 |
Nathaniel Sariman |
24/8 |
Walla vs Brock/Burrum Saints |
Hume Football League |
11 |
28 |
|
28 |
Daniel Jordan |
24/8 |
East Point vs Bacchus Marsh |
Ballarat Football League |
10 |
110 |
|
29 |
Harry Milford |
24/8 |
Coolaroo vs Dalby |
AFL Darling Downs |
10 |
107 |
|
30 |
Bradley Mercer |
24/8 |
Freeling FC vs Gawler Central |
Barossa Light and Gawler Football Association |
10 |
93 |
|
31 |
Matthew Brown |
24/8 |
Trentham vs Lexton |
Maryborough Castlemaine District Football League |
10 |
76 |
|
32 |
Ben Robertson |
24/8 |
Old Mentonians vs Bulleen Templestowe |
Victorian Amateur Football Association (vafa) |
10 |
61 |
|
33 |
Ashlee Azhar |
24/8 |
Randwick City Saints vs Gosford Wildcats |
AFL Sydney |
10 |
61 |
|
34 |
Gregg Sharman |
24/8 |
East Devonport vs Wynyard |
Northern Tasmanian Football League |
10 |
47 |
|
35 |
Luke Johansson |
24/8 |
Moorabbin vs Hallam |
Southern Football Netball League |
10 |
36 |
|
36 |
Andrew Reid |
24/8 |
Tongala vs Numurkah |
Murray Football League |
10 |
31 |
|
37 |
Andrew Mclennan |
24/8 |
Young Saints vs Bathurst Bushrangers |
AFL Central West |
10 |
17 |
|
38 |
Bailey Ettridge |
25/8 |
Anakie 2 vs South Barwon 3 |
AFL Barwon |
10 |
16 |
|
39 |
Brian Barnes |
24/8 |
Young Saints vs Bathurst Bushrangers |
AFL Central West |
10 |
11 |
|
40 |
Adam Mckinlay |
25/8 |
Chidlow Football Club vs Bullsbrook Football Club |
Hills Football League WA |
9 |
151 |
|
41 |
Mitchell Sweeney |
24/8 |
Albert Park vs UHS-VU |
Victorian Amateur Football Association (vafa) |
9 |
101 |
|
42 |
Abe Wooden |
24/8 |
Murray Magpies vs Lockhart |
Hume Football League |
9 |
82 |
|
43 |
Evan Bassingthwaighte |
24/8 |
Hillside vs Moonee Valley |
Essendon District Football League (EDFL) |
9 |
75 |
|
44 |
Harrison Curtin |
24/8 |
Jerilderie vs Mathoura |
Picola and District Football Netball League |
9 |
66 |
|
45 |
Arnold Kirby |
24/8 |
Tyntynder vs Swan Hill |
Central Murray Football Netball League |
9 |
65 |
|
46 |
Jaiden Fidge |
24/8 |
Warwick vs Toowoomba East Stingers |
AFL Darling Downs |
9 |
64 |
|
47 |
David Fayman |
24/8 |
AJAX vs Caulfield Grammarians |
Victorian Amateur Football Association (vafa) |
9 |
60 |
|
48 |
Ryan Smith |
25/8 |
Jurien Bay Football Club vs Lancelin Ledge Point Football Club |
Central Midlands Coastal Football League |
9 |
54 |
|
49 |
Henry Kerr |
24/8 |
Robinvale vs Mildura |
Sunraysia Football and Netball League |
9 |
51 |
|
50 |
Michael Gould |
24/8 |
Inverell Saints vs Tamworth Kangaroos |
AFL North West NSW |
9 |
49 |
|
51 |
James Pennycuick |
24/8 |
South Yarra vs Mordialloc |
Southern Football Netball League |
9 |
45 |
|
52 |
Sebastian De Napoli |
25/8 |
Wang Tigers vs Kangaroos |
Wangaratta & District Junior Football League |
9 |
44 |
|
53 |
Hayden Hall |
24/8 |
Kerang vs Balranald |
Central Murray Football Netball League |
9 |
37 |
|
54 |
Matthew Coverdale |
24/8 |
Kerang vs Balranald |
Central Murray Football Netball League |
9 |
35 |
|
55 |
Adam Winter |
24/8 |
Strathmore vs Oak Park |
Essendon District Football League (EDFL) |
9 |
34 |
|
56 |
Joshua Kiss |
25/8 |
Stratford vs Lindenow |
Football Netball East Gippsland |
9 |
33 |
|
57 |
Darryl Mogridge |
25/8 |
Ports - League vs Newtown/Condingup - League |
Esperance District Football Association |
9 |
30 |
|
59 |
Samuel Curran |
24/8 |
Wentworth vs Irymple |
Sunraysia Football and Netball League |
9 |
24 |
|
60 |
Damien Simic |
24/8 |
Caulfield Grammarians vs University Blacks |
Victorian Amateur Football Association (vafa) |
9 |
24 |
|
61 |
Anthony Collins |
24/8 |
Morphettville Park Under 18 - 2013 vs Happy Valley Under 18 - 2013 |
Southern Football League (SA) |
9 |
24 |
|
62 |
Jacob Weppner |
25/8 |
Colbinabbin vs Mount Pleasant |
Heathcote District Football Netball League |
9 |
18 |
|
63 |
Benjamin Rossi |
24/8 |
Eudunda/Robertstown * vs South Clare * |
North Eastern Football League |
9 |
17 |
|
64 |
Tallan Leighton |
24/8 |
Two Wells vs Balaklava |
Adelaide Plains Football League |
9 |
17 |
|
65 |
Ben Hynes |
24/8 |
Williamstown CYMS vs Glen Eira |
Victorian Amateur Football Association (vafa) |
9 |
14 |
|
66 |
Tyler Mookhoek |
25/8 |
Mount Clear vs Bacchus Marsh |
Ballarat Football League |
9 |
12 |
|
67 |
Sam Clarke |
24/8 |
Solomontown vs Port |
Spencer Gulf Football League |
9 |
9 |
|
68 |
Rohan Best |
24/8 |
Highett vs St Pauls |
Southern Football Netball League |
9 |
9 |
|
70 |
Adam Jolly |
24/8 |
Cms Crows vs Kadina |
Yorke Peninsula Football League |
8 |
93 |
|
71 |
Samuel Cross |
24/8 |
Albury vs Yarrawonga |
Ovens & Murray Football League |
8 |
84 |
|
72 |
Dean Limbach |
24/8 |
North Albury vs Wodonga Raiders |
Ovens & Murray Football League |
8 |
68 |
|
73 |
Peter Cook |
25/8 |
Kiewa Sandy Creek vs Barnawartha |
Tallangatta & District Football League |
8 |
64 |
|
74 |
Fabio Dilizia |
24/8 |
Hillside vs Moonee Valley |
Essendon District Football League (EDFL) |
8 |
60 |
|
75 |
Paul Grayling |
25/8 |
Pyramid Hill vs Marong |
Loddon Valley Football League |
8 |
57 |
|
76 |
Alex Pierson |
24/8 |
Southern Eagles vs Ardrossan |
Yorke Peninsula Football League |
8 |
56 |
|
77 |
Jed Martinson |
24/8 |
Paringa 2013 vs Blanchetown Swan Reach 2013 |
Riverland Football League |
8 |
55 |
|
78 |
Corey Jones |
24/8 |
Boort vs Wycheproof-Narraport |
North Central Football League |
8 |
54 |
|
79 |
Brad Martin |
25/8 |
Mypolonga vs Jervois |
River Murray Football League |
8 |
53 |
|
82 |
Clint Ennis |
24/8 |
Hervey Bay Bombers AFC vs Brothers Bulldogs AFC |
AFL Wide Bay |
8 |
50 |
|
83 |
Anthony Pope |
24/8 |
Culcairn vs Henty |
Hume Football League |
8 |
48 |
|
84 |
Andrew Mcdonald |
24/8 |
Kerang vs Balranald |
Central Murray Football Netball League |
8 |
44 |
|
85 |
Andrew Siekai |
25/8 |
Morningside vs Southport |
North East Australian Football League |
8 |
43 |
|
86 |
Andrew Siekai |
25/8 |
Morningside vs Southport |
NEAFL TIS Cup & Rising Stars |
8 |
43 |
|
88 |
Troy Moncur |
24/8 |
Merbein vs Red Cliffs |
Sunraysia Football and Netball League |
8 |
42 |
|
89 |
Mitchell Sidebottom |
24/8 |
Congupna vs Rumbalara |
Murray Football League |
8 |
41 |
|
90 |
Nathan Abley |
24/8 |
Violet Town vs Murchison |
Kyabram District Football League |
8 |
39 |
|
91 |
Jacob Ferguson |
24/8 |
Horsham Football & Netball Clubs Inc. vs Horsham RSL Diggers Football Club |
Wimmera Football Netball League |
8 |
38 |
|
92 |
Joel Cullen |
24/8 |
Henley vs Rostrevor OC |
Adelaide Football League (SAAFL) |
8 |
37 |
|
93 |
Aaron Fabian |
24/8 |
BITS Seniors vs Yeppoon Seniors |
AFL Capricornia |
8 |
36 |
|
94 |
Joel Hartley |
24/8 |
Wodonga vs Lavington |
Ovens & Murray Football League |
8 |
35 |
|
95 |
Michael Mclean |
25/8 |
Boulder (Reserves) vs Railways (Reserves) |
Goldfields Football League |
8 |
34 |
|
96 |
Joshua Malcolm |
24/8 |
Maryborough Rovers vs Royal Park |
Maryborough Castlemaine District Football League |
8 |
34 |
|
97 |
Jared Wilson |
24/8 |
Southern Power vs Holroyd Parramatta Goannas |
AFL Sydney |
8 |
29 |
|
98 |
Jesse Johnston |
24/8 |
Murray Magpies vs Lockhart |
Hume Football League |
8 |
28 |
|
99 |
Jared Coffee |
24/8 |
Glenelg vs North Adelaide |
SANFL |
8 |
26 |
|
100 |
Tyler Cronin |
25/8 |
Tatyoon vs Hawkesdale Macarthur |
Mininera and District Football League |
8 |
26 |
|
101 |
Russell Carbine |
24/8 |
Mallee Park Reserves vs Lincoln South Reserves |
Port Lincoln Football League |
8 |
25 |
|
102 |
Sam Taylor |
24/8 |
Moonta vs Bute Paskeville |
Yorke Peninsula Football League |
8 |
24 |
|
103 |
Brad Inglis |
24/8 |
North Clare * vs B S R * |
North Eastern Football League |
8 |
24 |
|
104 |
Dylan Gutsche |
24/8 |
Southern Eagles vs Ardrossan |
Yorke Peninsula Football League |
8 |
21 |
|
105 |
Guy Hampshire |
24/8 |
Manningham Cobras vs North Brunswick |
Victorian Amateur Football Association (vafa) |
8 |
20 |
|