SA District Basketball
Fixtures/Results
Club Fixtures
Venues
Documents
By-Laws
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
SA District Basketball
/
JDL Pre-Season: U16 Boys Division 2
Filter by season
2022
2021
2020
2019
2023
Filter by competition
Select a Competition
JDL Grading Season: U10 Boys
JDL Grading Season: U12 Boys
JDL Grading Season: U12 Girls
JDL Grading Season: U14 Boys
JDL Grading Season: U14 Girls
JDL Grading Season: U16 Boys
JDL Grading Season: U16 Girls
JDL Grading Season: U18 Boys
SDL Pre-Season: Men Division 3
SDL Pre-Season: Men Division 4
SDL Pre-Season: Men Division 5
SDL Pre-Season: Men Division 6
SDL Pre-Season: Men Division 7
SDL Pre-Season: Men Division 8
SDL Pre-Season: Men Reserves
SDL Pre-Season: Women Division 3
SDL Pre-Season: Women Division 4
SDL Pre-Season: Women Reserves
YDL Pre-Season: U21 Men Division 1
YDL Pre-Season: U21 Men Division 2
YDL Pre-Season: U21 Men Division 3
YDL Pre-Season: U21 Men Division 4
YDL Pre-Season: U23 Women Division 1
YDL Pre-Season: U23 Women Division 2
JDL Pre-Season: U10 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U10 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U10 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U10 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U10 Girls Division 3
JDL Pre-Season: U10 Girls Division 4
JDL Pre-Season: U12 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U12 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U12 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U12 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U14 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U14 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U14 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U14 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U16 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U16 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U16 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U16 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U18 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U18 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U18 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U18 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U18 Girls Division 3
Fixtures/Results
JDL Pre-Season: U16 Boys Division 2
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Fouls Summary
Player Name
Team
M
PFS
J Nakhoul
Southern Tigers 2
8
25
R Dawson
West Adelaide Bearcats 2
7
22
P Neil
Woodville Warriors 2
8
20
A Camerlengo
Forestville Eagles 2
7
19
R Ansell
Central Districts Lions 2
6
19
A Baugh
Eastern Mavericks 2
6
18
J Louis
Central Districts Lions 2
6
18
R Phillips
Eastern Mavericks 2
8
18
H Sander
Central Districts Lions 2
6
17
J Wood
Central Districts Lions 2
5
17
A Cox
Central Districts Lions 2
5
16
A J Machar
Southern Tigers 2
8
16
C Clayfield
Eastern Mavericks 2
6
16
J Rankine
North Adelaide Rockets 2
7
16
H Romaniuk
Norwood Flames 2
7
15
J Hewett
West Adelaide Bearcats 2
7
15
L Lohmann
Forestville Eagles 2
6
15
T Sampson
West Adelaide Bearcats 2
7
15
C Reid
Central Districts Lions 2
6
14
F Ezis
North Adelaide Rockets 2
8
14
H Hazelton
Sturt Sabres 2
6
14
J Webb
Eastern Mavericks 2
5
14
J Pilkington
Sturt Sabres 2
4
14
R B P Kumar
Woodville Warriors 2
8
14
B David
Southern Tigers 2
8
13
E Duca
South Adelaide Panthers 2
7
13
H Bell
Sturt Sabres 2
6
13
H Sabine
Norwood Flames 2
6
13
J Muller
Sturt Sabres 2
6
13
N Vukovic
Woodville Warriors 2
7
13
T Launer
South Adelaide Panthers 2
6
13
E Mchugh
South Adelaide Panthers 2
7
12
J Matthias
Eastern Mavericks 2
8
12
A Murray
Norwood Flames 2
6
11
G Kambouris
Woodville Warriors 2
6
11
K Gerlach
Southern Tigers 2
6
11
L Bevan
North Adelaide Rockets 2
7
11
O Peterson
West Adelaide Bearcats 2
7
11
A Fishpool
South Adelaide Panthers 2
6
10
A Mann
Norwood Flames 2
7
10
B White
North Adelaide Rockets 2
8
10
C Gurney
Sturt Sabres 2
6
10
L Smart
Forestville Eagles 2
5
10
L Adey
North Adelaide Rockets 2
8
10
A Scasny
Sturt Sabres 2
5
9
B Akingbade
Sturt Sabres 2
4
9
H Davison
South Adelaide Panthers 2
6
9
J Dartnall
Sturt Sabres 2
4
9
L Hibberd
South Adelaide Panthers 2
4
9
M Grivell
Eastern Mavericks 2
8
9
O Zarins
Norwood Flames 2
6
9
T Cope
Norwood Flames 2
7
9
W Flavel
Eastern Mavericks 2
8
9
A Green
Norwood Flames 2
7
8
H Papworth
Southern Tigers 2
7
8
J Zganec
Woodville Warriors 2
7
8
L Warren
Southern Tigers 2
7
8
M Yeo
South Adelaide Panthers 2
7
8
M Owen
North Adelaide Rockets 2
6
8
W Richardson
Forestville Eagles 2
7
8
A Jur
Central Districts Lions 2
5
7
J Pummeroy
Forestville Eagles 2
7
7
L Forgione
North Adelaide Rockets 2
5
7
M Falzon
Eastern Mavericks 2
4
7
O Saponari
North Adelaide Rockets 2
8
7
S Walsh
Eastern Mavericks 2
4
7
W Foreman
Forestville Eagles 2
7
7
A Bennett
Southern Tigers 2
4
6
B Townsend
Woodville Warriors 2
6
6
C Hancock
Forestville Eagles 2
7
6
D Warren
Southern Tigers 2
8
6
J Remphrey
West Adelaide Bearcats 2
6
6
O Rowett
North Adelaide Rockets 2
4
6
T Bryant
South Adelaide Panthers 2
3
6
T Stolarski
Southern Tigers 2
7
6
A Mcmillan
Woodville Warriors 2
4
5
C Greig
North Adelaide Rockets 2
8
5
C Candlett
Southern Tigers 2
4
5
H Bedford
Forestville Eagles 2
5
5
L Bell
Eastern Mavericks 2
4
5
M Palmer
West Adelaide Bearcats 2
7
5
N Cornish
Southern Tigers 2
6
5
W Sheedy
Norwood Flames 2
7
5
A Comakis
Forestville Eagles 2
6
4
C Foote
Eastern Mavericks 2
3
4
J Lomman
Norwood Flames 2
2
4
J Kanjirathinkal
Woodville Warriors 2
2
4
B Matheson
Woodville Warriors 2
6
3
J Brawn
Central Districts Lions 2
5
3
L Rowe
Norwood Flames 2
6
3
L Stephanos
Woodville Warriors 2
8
3
L Augustin
South Adelaide Panthers 2
7
3
L Hicks
West Adelaide Bearcats 2
1
3
N White
Sturt Sabres 2
2
3
R Hodge
South Adelaide Panthers 2
3
3
V Zaitidis
Sturt Sabres 2
2
3
B Martin
South Adelaide Panthers 2
3
2
C Halliday
Central Districts Lions 2
3
2
D Elkhier
Central Districts Lions 2
1
2
H Croser
Sturt Sabres 2
3
2
J Buhagiar
Woodville Warriors 2
7
2
L Fernandes
Norwood Flames 2
1
2
T Shapi
West Adelaide Bearcats 2
4
2
B Rosenberg
Southern Tigers 2
2
1
H D Garis
Norwood Flames 2
1
1
J Taylor
Forestville Eagles 2
1
1
J Maseng
West Adelaide Bearcats 2
7
1
L Ramos
West Adelaide Bearcats 2
1
1
R Waters
Woodville Warriors 2
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started