SA District Basketball
Fixtures/Results
Club Fixtures
Venues
Documents
By-Laws
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
SA District Basketball
/
SDL Pre-Season: Women Reserves
Filter by season
2022
2021
2020
2019
2023
Filter by competition
Select a Competition
JDL Grading Season: U10 Boys
JDL Grading Season: U12 Boys
JDL Grading Season: U12 Girls
JDL Grading Season: U14 Boys
JDL Grading Season: U14 Girls
JDL Grading Season: U16 Boys
JDL Grading Season: U16 Girls
JDL Grading Season: U18 Boys
SDL Pre-Season: Men Division 3
SDL Pre-Season: Men Division 4
SDL Pre-Season: Men Division 5
SDL Pre-Season: Men Division 6
SDL Pre-Season: Men Division 7
SDL Pre-Season: Men Division 8
SDL Pre-Season: Men Reserves
SDL Pre-Season: Women Division 3
SDL Pre-Season: Women Division 4
SDL Pre-Season: Women Reserves
YDL Pre-Season: U21 Men Division 1
YDL Pre-Season: U21 Men Division 2
YDL Pre-Season: U21 Men Division 3
YDL Pre-Season: U21 Men Division 4
YDL Pre-Season: U23 Women Division 1
YDL Pre-Season: U23 Women Division 2
JDL Pre-Season: U10 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U10 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U10 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U10 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U10 Girls Division 3
JDL Pre-Season: U10 Girls Division 4
JDL Pre-Season: U12 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U12 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U12 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U12 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U14 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U14 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U14 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U14 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U16 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U16 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U16 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U16 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U18 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U18 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U18 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U18 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U18 Girls Division 3
Fixtures/Results
SDL Pre-Season: Women Reserves
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Fouls Summary
Player Name
Team
M
PFS
P Wittwer-Smith
South Adelaide Panthers
10
29
K Perkas
Woodville Warriors
10
28
M Freer
Forestville Eagles
11
28
A Bartsch
Southern Tigers
10
27
G Facchini
North Adelaide Rockets
10
27
A Ayuen
Central Districts Lions
7
26
M Buckley
Norwood Flames
8
26
B Schaftenaar
Forestville Eagles
10
25
C Shillabeer
Norwood Flames
8
25
M Curry
Central Districts Lions
12
25
B Shurven
North Adelaide Rockets
6
24
P Davidson
North Adelaide Rockets
10
24
S Sutcliffe
Central Districts Lions
12
24
R Fejo
Central Districts Lions
8
23
A Allan
South Adelaide Panthers
10
21
C Ashworth
Southern Tigers
7
21
G Broadwood
Forestville Eagles
8
21
K Wiseman
Central Districts Lions
9
21
N Allotey
Woodville Warriors
8
21
A Brown
Eastern Mavericks
10
20
A Horskins
Woodville Warriors
8
20
B Dittmar
North Adelaide Rockets
7
20
A U Montenegro
Norwood Flames
11
19
A Marshall
Eastern Mavericks
10
19
D Troia
South Adelaide Panthers
12
19
E Close
Sturt Sabres
8
19
E Roach
Sturt Sabres
6
19
G Buckley
Central Districts Lions
7
19
A Sabine
Norwood Flames
9
18
A Spencer
South Adelaide Panthers
7
18
C Viner
Forestville Eagles
8
18
Z Walker-Roberts
Sturt Sabres
8
18
A Ramsey
Eastern Mavericks
8
17
J Whitton
Norwood Flames
7
17
S Waters
Woodville Warriors
6
17
K Round
Southern Tigers
10
16
S Defrancesco
South Adelaide Panthers
9
16
C Dumesny
Eastern Mavericks
10
15
E Turnbull
Norwood Flames
9
15
D Richardson
Woodville Warriors
6
14
E Winter
Woodville Warriors
6
14
J Simons
Forestville Eagles
8
14
R Wells
North Adelaide Rockets
4
14
T Watson
South Adelaide Panthers
10
14
I Musci
Woodville Warriors
5
13
J Rigoni
Sturt Sabres
10
13
K Stamatelopoulos
Forestville Eagles
6
13
L Zbierski
North Adelaide Rockets
4
13
B Mcdonald
South Adelaide Panthers
6
12
C Real
Forestville Eagles
6
12
E Constantopoulos
Forestville Eagles
5
12
E Bartsch
Woodville Warriors
6
12
N Mathews
Sturt Sabres
10
12
O Dukalskis
Norwood Flames
6
12
S Formby
Eastern Mavericks
9
12
T Corrigan
North Adelaide Rockets
3
12
A Perry
Woodville Warriors
8
11
E Scharfbillig
Norwood Flames
6
11
H Forbes
South Adelaide Panthers
3
11
J Freer
North Adelaide Rockets
5
11
P Padroth
Sturt Sabres
4
11
A Beeche
Southern Tigers
9
10
C Green
Forestville Eagles
9
10
C Purvis
Woodville Warriors
6
10
J Venn
Woodville Warriors
7
10
J Frost
Southern Tigers
6
10
M Prosser
Sturt Sabres
11
10
O Bradley
Eastern Mavericks
9
10
E Dawe
Eastern Mavericks
6
9
H Purdie
Eastern Mavericks
9
9
I Szegedi
Eastern Mavericks
4
9
N Cowan
North Adelaide Rockets
6
9
R Williamson
South Adelaide Panthers
11
9
A Garcia
Eastern Mavericks
9
8
A Bing
Norwood Flames
9
8
K Chasse
Central Districts Lions
3
8
M Roosalu
Central Districts Lions
3
8
M Mckendrick
Southern Tigers
4
8
R Savage
Central Districts Lions
5
8
T Brook
Woodville Warriors
7
8
T Bails
North Adelaide Rockets
3
8
E Walsh
Sturt Sabres
2
7
E Kleinig
Central Districts Lions
9
7
K Brett
Forestville Eagles
7
7
M Webber
Norwood Flames
2
7
M Hinton
Sturt Sabres
3
7
M Butcher
Sturt Sabres
4
7
T Dodman
Southern Tigers
2
7
J Smith
South Adelaide Panthers
4
6
L Gibbons
South Adelaide Panthers
6
6
M Bowen
North Adelaide Rockets
10
6
M Parkin
Norwood Flames
8
6
T Wright
Forestville Eagles
4
6
A Jones
Central Districts Lions
7
5
A Tziavas
Southern Tigers
2
5
B Silby
Norwood Flames
6
5
C Apacible
Woodville Warriors
4
5
H Frisby-Smith
Southern Tigers
6
5
K Harmer
Woodville Warriors
2
5
S Miles
Eastern Mavericks
2
5
S Moon
Sturt Sabres
2
5
B Winter
Southern Tigers
4
4
C Goggins
North Adelaide Rockets
3
4
C Harnett
South Adelaide Panthers
3
4
G Garrard
Central Districts Lions
1
4
H Njoroge
Sturt Sabres
1
4
M Round
Southern Tigers
6
4
M Hall
Southern Tigers
11
4
M Hanna
Southern Tigers
3
4
M Johnson
Southern Tigers
1
4
T Calvert
Woodville Warriors
4
4
K D Kort
Central Districts Lions
2
3
S Halls
Eastern Mavericks
1
3
T Levy
Eastern Mavericks
4
3
B Stasinowsky
Forestville Eagles
1
2
C Annetts
Forestville Eagles
1
2
M Fleming
Sturt Sabres
1
2
M Walker-Roberts
Sturt Sabres
2
2
M Tatarelli
Sturt Sabres
1
2
M Williams
Sturt Sabres
1
2
R Tyler
Eastern Mavericks
1
2
T Griffiths
Sturt Sabres
1
2
A Jones
Central Districts Lions
2
1
B Stafford
Woodville Warriors
1
1
B Stasinowsky
Southern Tigers
1
1
P Mofflin
Norwood Flames
1
1
P Hocking
Eastern Mavericks
1
1
R Savage
North Adelaide Rockets
2
1
Z Turner
Woodville Warriors
1
1
A Watkinson
West Adelaide Bearcats
1
C Portus
Sturt Sabres
1
J Hunter
South Adelaide Panthers
1
L Mudronja
Sturt Sabres
2
L Richmond
South Adelaide Panthers
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started