SA District Basketball
Fixtures/Results
Club Fixtures
Venues
Documents
By-Laws
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
SA District Basketball
/
JDL Pre-Season: U16 Girls Division 1
Filter by season
2022
2021
2020
2019
2023
Filter by competition
Select a Competition
JDL Grading Season: U10 Boys
JDL Grading Season: U12 Boys
JDL Grading Season: U12 Girls
JDL Grading Season: U14 Boys
JDL Grading Season: U14 Girls
JDL Grading Season: U16 Boys
JDL Grading Season: U16 Girls
JDL Grading Season: U18 Boys
SDL Pre-Season: Men Division 3
SDL Pre-Season: Men Division 4
SDL Pre-Season: Men Division 5
SDL Pre-Season: Men Division 6
SDL Pre-Season: Men Division 7
SDL Pre-Season: Men Division 8
SDL Pre-Season: Men Reserves
SDL Pre-Season: Women Division 3
SDL Pre-Season: Women Division 4
SDL Pre-Season: Women Reserves
YDL Pre-Season: U21 Men Division 1
YDL Pre-Season: U21 Men Division 2
YDL Pre-Season: U21 Men Division 3
YDL Pre-Season: U21 Men Division 4
YDL Pre-Season: U23 Women Division 1
YDL Pre-Season: U23 Women Division 2
JDL Pre-Season: U10 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U10 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U10 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U10 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U10 Girls Division 3
JDL Pre-Season: U10 Girls Division 4
JDL Pre-Season: U12 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U12 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U12 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U12 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U14 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U14 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U14 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U14 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U16 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U16 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U16 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U16 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U18 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U18 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U18 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U18 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U18 Girls Division 3
Fixtures/Results
JDL Pre-Season: U16 Girls Division 1
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Fouls Summary
Player Name
Team
M
PFS
S Glatter
South Adelaide Panthers 1
7
23
V Munday
Central Districts Lions 1
6
21
M Ford-Wilson
South Adelaide Panthers 1
7
20
A Healey
Sturt Sabres 1
7
19
E Osei-Tutu
South Adelaide Panthers 1
7
19
S Reed
Central Districts Lions 1
6
19
T Schultz
Sturt Sabres 1
7
19
K Copeland
North Adelaide Rockets 1
7
18
P Turner
Norwood Flames 1
6
17
R Stockley
Eastern Mavericks 1
8
17
S Warner
North Adelaide Rockets 1
7
17
M Sauer
Central Districts Lions 1
6
16
M Lambert
South Adelaide Panthers 1
5
16
S Reemst
Sturt Sabres 1
7
16
T Wallace
North Adelaide Rockets 1
7
16
C Durant
North Adelaide Rockets 1
6
15
S Spencer
Sturt Sabres 1
7
15
S Lang
Norwood Flames 1
6
15
A Jones
North Adelaide Rockets 1
6
14
C Hardin
Norwood Flames 1
6
14
I Millard
Eastern Mavericks 1
8
14
E Read
South Adelaide Panthers 1
7
13
I Ho
Woodville Warriors 1
6
13
A Caldow
West Adelaide Bearcats 1
6
12
A Beinke
North Adelaide Rockets 1
7
12
M Carter
North Adelaide Rockets 1
7
12
A Pittaway
West Adelaide Bearcats 1
6
11
A Crase
Forestville Eagles 1
6
11
A Kates
Woodville Warriors 1
6
11
A Sheedy
Norwood Flames 1
6
11
C Truslove
West Adelaide Bearcats 1
6
11
L Jolly
West Adelaide Bearcats 1
5
11
M Connor
Eastern Mavericks 1
7
11
M James
Sturt Sabres 1
7
11
P Vello
Woodville Warriors 1
6
11
S Clough
South Adelaide Panthers 1
6
11
A Parkinson-Need
Forestville Eagles 1
6
10
A Thomson
Norwood Flames 1
6
10
L Stewart
South Adelaide Panthers 1
4
10
E Scott
Forestville Eagles 1
7
9
H Vandenbergh
Woodville Warriors 1
6
9
O Horsell
Woodville Warriors 1
6
9
T Rowett
Central Districts Lions 1
5
9
A D Deng
Woodville Warriors 1
4
8
D Hocking
Eastern Mavericks 1
5
8
K Gardiner
Forestville Eagles 1
7
8
M Dinh
Eastern Mavericks 1
7
8
M Richards
Eastern Mavericks 1
6
8
M Crichton
Forestville Eagles 1
3
8
Z Jaekel
Norwood Flames 1
5
8
B Gates
Eastern Mavericks 1
7
7
E Morris
North Adelaide Rockets 1
6
7
G Twelftree
Forestville Eagles 1
7
7
I Purdie
Forestville Eagles 1
3
7
M Hynes
Woodville Warriors 1
4
7
S Ogrodowski
South Adelaide Panthers 1
6
7
A Breeding
Sturt Sabres 1
7
6
B Hahn
Eastern Mavericks 1
6
6
F Fielke
West Adelaide Bearcats 1
5
6
I Sharp
Central Districts Lions 1
5
6
L Schilling
Central Districts Lions 1
6
6
R Lynch
Forestville Eagles 1
6
6
S Lampard
Woodville Warriors 1
3
6
A Davies
Woodville Warriors 1
3
5
A Jones
Eastern Mavericks 1
5
5
C Baker
West Adelaide Bearcats 1
5
5
C Mitchell
North Adelaide Rockets 1
3
5
E Nordhausen-Bradley
Sturt Sabres 1
4
5
E Buckham
Sturt Sabres 1
4
5
L Maywald
Sturt Sabres 1
6
5
L Milosevic
Eastern Mavericks 1
5
5
N Freckleton
Norwood Flames 1
6
5
O Tredrea
Forestville Eagles 1
6
5
E Mifsud
South Adelaide Panthers 1
1
4
E Shillabeer
Sturt Sabres 1
3
4
M Freemantle
West Adelaide Bearcats 1
3
4
M Holdstock
Forestville Eagles 1
4
4
A Burzacott
West Adelaide Bearcats 1
2
3
C Keleher
Forestville Eagles 1
1
3
I Swadling
West Adelaide Bearcats 1
2
3
L Carroll
Sturt Sabres 1
3
3
M Colson
South Adelaide Panthers 1
1
3
M Mosey
Central Districts Lions 1
5
3
A Elliott
Norwood Flames 1
1
2
G Cocks
Norwood Flames 1
1
2
H Real
Forestville Eagles 1
3
2
J Yelegin
South Adelaide Panthers 1
1
2
N Bagnato
Central Districts Lions 1
5
2
R Connor
Woodville Warriors 1
2
2
S O'Halloran
South Adelaide Panthers 1
7
2
S Bland
Forestville Eagles 1
2
2
W N Khoo
Norwood Flames 1
5
2
A Dean
Eastern Mavericks 1
4
1
A Thompson
Woodville Warriors 1
2
1
N Mcgorm
West Adelaide Bearcats 1
2
1
M Cox
Forestville Eagles 1
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started